Jak zvýšit sebevědomí atopiků? Váš podnět do globální výzvy „Agents of change“ může získat i grant

Ekzém
6. 10. 2022

Atopická dermatitida může mít významný negativní dopad na kvalitu života, každodenní rutinu i na duševní pohodu v každé fázi života. Proto vznikla globální výzva Agents of change, /volně přeloženo jako Aktéři změny/.

Pacienty s atopickou dermatitidou a další zainteresované osoby na celém světě nabádá, aby sdíleli své nápady, které pomohou posílit sebevědomí lidí žijících s tímto onemocněním. I váš podnět může někomu významně zlepšit život, podělte se o něj do 26. října na webu www.agentsofchange.com.

Výzva Agents of change 2022 byla spuštěna ke Světovému dni atopické dermatitidy 14. září a aktuálně sbírá podněty ze všech koutů světa. Jednotlivec či skupina své nápady předkládají elektronicky ve spolupráci se zvolenou neziskovou organizací, aby naplnili požadavky získání grantu. Kreativitě se meze nekladou. Je ovšem podstatné, aby bylo možné projekt následně zrealizovat. Organizátoři apelují na všechny, kteří se chtějí výzvy účastnit, aby se zamysleli nad tím, jaký má mít projekt reálný dopad na komunitu lidí s atopickou dermatitidou a byl přizpůsoben potřebám konkrétního místa a partnerské neziskové organizace.

Uzávěrka pro přihlašování nápadů končí 26. října. Na konci května příštího roku se poté vybrané projekty dočkají finančního grantu, díky kterému se jejich návrh bude moci zrealizovat. Více informací o projektu naleznete v anglickém jazyce na: https://agentsofchange-2022.hyvecrowd.com/contest/188/page/briefing.

I pokud se třeba se svým návrhem nakonec nepřihlásíte, vřele nabádáme všechny, kteří přijdou s nějakou iniciatiovou, aby se o ni neváhali podělit s neziskovými organizacemi. Hybatelem změny můžete být právě vy!

Zdroj foto: agentsofchange-2022.hyvecrowd.com

Rubriky


EkzémAstmaAlergická rýma
Jiné

Nejnovější články


Ekzém
Jak vybavit pokoj pro děti s atopií?

Rodiče dobře ví, že děti s ekzémem jsou často náchylné také k alergiím a astmatu. Jedním z nejběžnějších alergenů, se kterým se mohou setkat v prostředí domova, jsou roztoči. Daří se jim v kobercích, plyšových hračkách, ale především v lůžkovinách, kde nachází ideální vlhkost a teplotu.  Jak upravit pokoj atopika, aby mu ulehčil boj s nepříjemným onemocněním? Přinášíme několik rad. Čisté povlečení pro […]

> číst více
Astma
Na jaké nástrahy jara se má astmatik připravit? Odpovídá lékařka MUDr. Anastasiia Solodkova

V České republice trpí astmatem odhadem 8 % populace. Více než 800 tisíc astmatiků se tak musí chystat na jarní měsíce, které právě pro ně mohou být velmi náročné. Lékařky MUDr. Anastasiie Solodkove z Pneumologické kliniky FN Bulovka jsme se ptali, na co si dát největší pozor. Jaké jsou největší spouštěče astmatu? Obecně platí, že nejčastěji to […]

> číst více
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram