Pomáhá síra a sirná termální voda zlepšit kožní problémy? Odpověď najdeme ve Velkých Losinách

Ekzém
29. 11. 2022

Síru potřebujeme pro růst vlasů, nehtů a kůže. Ne nadarmo je tento žlutý zázrak osvědčeným pomocníkem lékařů při léčbě nejrůznějších kožních onemocnění včetně ekzému a lupénky. Přirozeně se minerál vyskytuje v termálních pramenech, které vyvěrají v severomoravských lázních Velké Losiny. Patří mezi nejkvalitnější v České republice.

Sirnou termální vodu z Velkých Losin díky jejímu unikátnímu složení uznávají odborníci jako přírodní léčivý zdroj. Její blahodárné účinky jsou přitom známy už po staletí. V současnosti se v lázních využívá k léčebným koupelím. Je indikována k léčbě kožních, pohybových, oběhových a neurologických onemocnění. V souvislosti s kožními onemocněními napomáhá sirná termální voda především ke zmírnění svědění a zklidnění pokožky. Přirozeně ji hydratuje a doplňuje o minerály.

Své o tom vědí lázeňští lékaři z Termálních lázní Velké Losiny: „Termální voda s přirozeným obsahem síry významně napomáhá zlepšení stavu našich pacientů při lupénce, atopickém ekzému, akné a dalších chronických zánětlivých kožních onemocněních. Sirné termální prameny působí protizánětlivě, protisvědivě i analgeticky,“ říká garant dermatologické péče z lázní Velké Losiny MUDr. Lubomír Drlík. Když se k lázeňskému léčebnému programu přidá pobyt uprostřed krásné přírody v podhůří Jeseníků, klid a oproštění se od starostí každodenního života, u většiny pacientů postupně dochází k výraznému zlepšení stavu jejich pokožky.

Bohužel ne každý má čas nebo možnost jezdit do lázní a absolvovat několikatýdenní lázeňský pobyt. I tak je ale možné vyzkoušet účinky sirné termální vody v domácím prostředí. Společně pod dohledem dermatologů a dalších odborníků vznikla lázeňská dermokosmetika Thermelove. Její produkty obsahují jako hlavní složku právě sirnou termální vodu z lázní Velké Losiny. Kosmetická řada pro problematickou pokožku je navíc kromě sirné termální vody a aktivních složek obohacena ještě o tzv. koloidní síru, která zvyšuje terapeutickou účinnost jednotlivých přípravků.

Pro pravidelné promazávání i citlivé dětské pokožky je vhodné hydratační tělové mléko s panthenolem. V případě problematické pokožky se osvědčila kombinace termální vody ve spreji a krému se sírou. Za předpokladu dobré snášenlivosti je možné vyzkoušet i koupelové soli, které přispívají k celkové regeneraci pokožky.

Rubriky


EkzémAstmaAlergická rýma
Jiné

Nejnovější články


Ekzém
Krásná a zdravá zároveň

Péče o atopickou pokožku není jednoduchá disciplína. Všichni, kteří se s ekzémem někdy setkali, o tom ví své. Už jen vybrat vhodné emoliencium, které bude kůže snášet, je běh na dlouhou trať. Jak ale postupovat, když chceme podtrhnout své přednosti nebo jen zamaskovat případné nedostatky? Přinášíme vám užitečné tipy, jak se líčit bez zbytečných obav o své […]

> číst více
Astma
Studené počasí a astma: Jak chránit své průdušky v zimě?

Zimní měsíce přinášejí astmatikům starosti. Studený vzduch a nízké teploty totiž mohou způsobit zúžení průdušek. To obvykle vede k obtížím s dýcháním a zvýšenému riziku astmatických záchvatů. Jak nejlépe ochránit své plíce v období, kdy bychom nejraději zůstali celý den v teple u krbu? Vliv studeného vzduchu na astma je značný a může způsobit komplikace všem astmatikům. Chladný vzduch […]

> číst více
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram