Pomáhá síra a sirná termální voda zlepšit kožní problémy? Odpověď najdeme ve Velkých Losinách

Ekzém
29. 11. 2022

Síru potřebujeme pro růst vlasů, nehtů a kůže. Ne nadarmo je tento žlutý zázrak osvědčeným pomocníkem lékařů při léčbě nejrůznějších kožních onemocnění včetně ekzému a lupénky. Přirozeně se minerál vyskytuje v termálních pramenech, které vyvěrají v severomoravských lázních Velké Losiny. Patří mezi nejkvalitnější v České republice.

Sirnou termální vodu z Velkých Losin díky jejímu unikátnímu složení uznávají odborníci jako přírodní léčivý zdroj. Její blahodárné účinky jsou přitom známy už po staletí. V současnosti se v lázních využívá k léčebným koupelím. Je indikována k léčbě kožních, pohybových, oběhových a neurologických onemocnění. V souvislosti s kožními onemocněními napomáhá sirná termální voda především ke zmírnění svědění a zklidnění pokožky. Přirozeně ji hydratuje a doplňuje o minerály.

Své o tom vědí lázeňští lékaři z Termálních lázní Velké Losiny: „Termální voda s přirozeným obsahem síry významně napomáhá zlepšení stavu našich pacientů při lupénce, atopickém ekzému, akné a dalších chronických zánětlivých kožních onemocněních. Sirné termální prameny působí protizánětlivě, protisvědivě i analgeticky,“ říká garant dermatologické péče z lázní Velké Losiny MUDr. Lubomír Drlík. Když se k lázeňskému léčebnému programu přidá pobyt uprostřed krásné přírody v podhůří Jeseníků, klid a oproštění se od starostí každodenního života, u většiny pacientů postupně dochází k výraznému zlepšení stavu jejich pokožky.

Bohužel ne každý má čas nebo možnost jezdit do lázní a absolvovat několikatýdenní lázeňský pobyt. I tak je ale možné vyzkoušet účinky sirné termální vody v domácím prostředí. Společně pod dohledem dermatologů a dalších odborníků vznikla lázeňská dermokosmetika Thermelove. Její produkty obsahují jako hlavní složku právě sirnou termální vodu z lázní Velké Losiny. Kosmetická řada pro problematickou pokožku je navíc kromě sirné termální vody a aktivních složek obohacena ještě o tzv. koloidní síru, která zvyšuje terapeutickou účinnost jednotlivých přípravků.

Pro pravidelné promazávání i citlivé dětské pokožky je vhodné hydratační tělové mléko s panthenolem. V případě problematické pokožky se osvědčila kombinace termální vody ve spreji a krému se sírou. Za předpokladu dobré snášenlivosti je možné vyzkoušet i koupelové soli, které přispívají k celkové regeneraci pokožky.

Rubriky


EkzémAstmaAlergická rýma
Jiné

Nejnovější články


Astma
Změny teplot nebo suchý vzduch. Na co si musejí dávat astmatici v zimě pozor?

Dýchací cesty astmatiků dostávají v zimě pořádně zabrat. Potrápit je mohou nízké teploty, přechody z tepla do zimy nebo také smog a inverzní počasí. Jak přežít zimu s minimálními příznaky? Nejnáročnějším obdobím pro astmatiky je léto. Vysoká koncentrace různých alergenů ve vzduchu totiž může být spouštěčem různých projevů astmatu. Zima však může být z hlediska zátěže pro plíce obdobně […]

> číst více
Ekzém
Lednový detox pro atopiky: Jak dostat kůži zpátky do formy

K Vánocům patří kromě dárků a stromečku také cukroví a dobré jídlo. Sváteční hodování se ale může negativně projevit na atopické pokožce. Jak správně zahájit novoroční očistu? „Ačkoli to tak běžně nevnímáme, cukr, především pak čokoláda, představují pro atopiky agresivní potraviny. Mohou snadno podráždit pokožku a vyvolat nepříjemnou reakci v podobě zarudnutí a svědění,“ říká zdravotní sestra a […]

> číst více
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram