Pomáhá síra a sirná termální voda zlepšit kožní problémy? Odpověď najdeme ve Velkých Losinách

Ekzém
29. 11. 2022

Síru potřebujeme pro růst vlasů, nehtů a kůže. Ne nadarmo je tento žlutý zázrak osvědčeným pomocníkem lékařů při léčbě nejrůznějších kožních onemocnění včetně ekzému a lupénky. Přirozeně se minerál vyskytuje v termálních pramenech, které vyvěrají v severomoravských lázních Velké Losiny. Patří mezi nejkvalitnější v České republice.

Sirnou termální vodu z Velkých Losin díky jejímu unikátnímu složení uznávají odborníci jako přírodní léčivý zdroj. Její blahodárné účinky jsou přitom známy už po staletí. V současnosti se v lázních využívá k léčebným koupelím. Je indikována k léčbě kožních, pohybových, oběhových a neurologických onemocnění. V souvislosti s kožními onemocněními napomáhá sirná termální voda především ke zmírnění svědění a zklidnění pokožky. Přirozeně ji hydratuje a doplňuje o minerály.

Své o tom vědí lázeňští lékaři z Termálních lázní Velké Losiny: „Termální voda s přirozeným obsahem síry významně napomáhá zlepšení stavu našich pacientů při lupénce, atopickém ekzému, akné a dalších chronických zánětlivých kožních onemocněních. Sirné termální prameny působí protizánětlivě, protisvědivě i analgeticky,“ říká garant dermatologické péče z lázní Velké Losiny MUDr. Lubomír Drlík. Když se k lázeňskému léčebnému programu přidá pobyt uprostřed krásné přírody v podhůří Jeseníků, klid a oproštění se od starostí každodenního života, u většiny pacientů postupně dochází k výraznému zlepšení stavu jejich pokožky.

Bohužel ne každý má čas nebo možnost jezdit do lázní a absolvovat několikatýdenní lázeňský pobyt. I tak je ale možné vyzkoušet účinky sirné termální vody v domácím prostředí. Společně pod dohledem dermatologů a dalších odborníků vznikla lázeňská dermokosmetika Thermelove. Její produkty obsahují jako hlavní složku právě sirnou termální vodu z lázní Velké Losiny. Kosmetická řada pro problematickou pokožku je navíc kromě sirné termální vody a aktivních složek obohacena ještě o tzv. koloidní síru, která zvyšuje terapeutickou účinnost jednotlivých přípravků.

Pro pravidelné promazávání i citlivé dětské pokožky je vhodné hydratační tělové mléko s panthenolem. V případě problematické pokožky se osvědčila kombinace termální vody ve spreji a krému se sírou. Za předpokladu dobré snášenlivosti je možné vyzkoušet i koupelové soli, které přispívají k celkové regeneraci pokožky.

Rubriky


EkzémAstmaAlergická rýma
Jiné

Nejnovější články


Ekzém
Léčba kortikosteroidy by měla být co nejintenzivnější a nejkratší, tvrdí MUDr. Martin Novák z Fakultní nemocnice Plzeň

K léčbě atopické dermatitidy je možné přistupovat mnoha způsoby. V každém případě je nezbytná důvěra ve zvolenou léčebnou metodu. Pomoci může důkladné promazávání, kortikosteroidy nebo třeba atopický deníček. Jak? Odpovídá MUDr. Martin Novák z ambulance pro dermatologickou alergologii a profesionální dermatózy Dermatovenerologické kliniky FN Plzeň. Jaká jsou nejlepší léčebná opatření pro zmírnění svědění a podráždění kůže s atopickou dermatitidou? […]

> číst více
Ekzém
Atopický ekzém ovlivňuje chod celé rodiny

Chronická onemocnění výrazně ovlivňují každodenní život řady lidí. Jinak tomu není ani u atopického ekzému. Nejčastěji postihuje děti, ale objevuje se i u dospělých. Jak vzniká a jak proti němu bojovat? Odpovídá MuDr. Marie Jandová, Ph.D. z kliniky nemocí kožních a pohlavních Fakultní nemocnice Hradec Králové. Jaké jsou příčiny jeho vzniku? Atopický ekzém postihuje 10–25 […]

> číst více
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram